ALO 186

Elektrik Kesintisi Sorgulama

İstanbul genelinde meydana gelen elektrik kesintisinden dolayı insanlar elektriklerinin ne zaman geleceğini merak etmektedir. Elektrik arızalarının yanı sıra planlı elektrik kesintisi sorgulama için de ALO 186 hattı kullanılmaktadır. İstanbul Anadolu Yakası elektrik arıza ve kesinti işleriyle AYEDAŞ ilgilenirken, İstanbul Avrupa Yakası elektrik tedarik ve arızalarıyla BEDAŞ ilgilenmektedir.

İstanbul’da planlı elektrik kesintisine dair duyurular yapılmaktadır. Ayrıca AYEDAŞ ve BEDAŞ’ın internet sitesi üzerinden kesinti ve arızalar kontrol edilebilmektedir. Elektrik abonelerinin ALO 186 ile BEDAŞ’a ulaşmaları sağlanmaktadır.

Görüşmeler kayıt altına alınmakta olup verimlilik ve hizmet kalitesi artırılmaktadır. ALO 186 Çağrı Merkezi 2009 tarihinden beri hizmet vermektedir. 7 gün 24 saat ALO 186 aranabilmektedir.

Elektrik Kesintisi Numarası Kaçtır?

Türkiye’nin tüm elektrik dağıtım bölgelerinde yaşanan elektrik arıza ve kesinti için aranacak çağrı merkezi 186 olmaktadır. 186’ya gelen aramalar hangi bölgeden olursa olsun, sistem üzerinden tespit gerçekleştirilerek ilgili elektrik dağıtım şirketine aktarılmaktadır. ALO 186 çağrı merkezi ile ilgili usul ve esaslar EPDK belirlediği hizmet kalitesi standartlarına uygun düzenlenmektedir.

Elektrik arızası yaşayanlar, cep telefonlarından herhangi bir alan kodu eklemeden 186 tuşlamaktadır. 186 arama ücreti GSM operatörleri tarafından belirlenmektedir. Nadir durumlarda elektrik arıza hattı çalışmayabilmekte olup farklı bölgenin elektrik dağıtım şirketinin aranması gerekmektedir. Ev telefonundan 186’yı aramak ücretli olmakla birlikte ücretlendirme operatöre göre değişiklik göstermektedir.

Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Telefon Numaraları Nelerdir?

Ev ya da cep telefonlarından 186 hattına yapılan aramalar, otomatik olarak ilgili elektrik dağıtım şirketi tarafından cevaplanmaktadır. İzmir ve Manisa illeri için elektrik arızalarında aranacak telefon numarası 0850 800 0186 olmaktadır. ALO 186 çağrı merkezi hizmetleri, elektrik dağıtım şirketleri tarafından verilen hizmetlerle ilgili sorunların çözümünü kapsamaktadır.

Elektrik şebekesi ile ilgili bütün faaliyetler, dağıtım şirketlerinin sorumluluğunda olmaktadır. Dağıtım şirketlerinin arızaları hemen tespit edememesi durumunda arıza ihbarları ALO 186’ya yapılmaktadır. Planlı elektrik kesintileri ile ilgili bilgi almak için 7/24 ALO 186 aranabilmektedir.

Genel aydınlatma kapsamına giren sokak lambaları ile ilgili arızalar, 186 çağrı merkezine bildirilmektedir. Kaçak kullanım yapıldığının tespit edilmesi durumunda, kaçak kullanım ihbarları ALO 186’ya iletilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir