istanbul elektrik kesintileri

İstanbul Elektrik Kesintisi

İstanbul’da belli başlı süreler zarfında belli yerlerde elektrik kesintileri mevcut olmaktadır. Bu elektrik kesintilerini bedaş ve ayedaş kurumları sayesinde çözmektedir. Bazen planlı bazen plansız olmak üzere kesintiler mevcut olmaktadır. Planlı kesintiler kesintiden önce muhakkak kişilere haber vererek yapılmaktadır.

Plansız kesintiler ise değişik zaman aralıklarında yapılabilmektedir. Bunun sebebi bazı durumlarda bakım onarım çalışmaları da olmaktadır. Herkesinkinin farklı bir sebebi olduğundan dolayı kesinti olduğu sırada kurumlar olaya müdahale edebilmek için çaba göstermektedir.

Bazı durumlarda yapılan yol çalışmaları sebebiyle de elektrikler gidebilmektedir. Elektrikler günümüzde en önemli ihtiyaçlar arasında bulunmaktadır. Bundan dolayı ne kadar iyi bir şekilde hizmet verilirse o kadar fayda sağlamaktadır.

İstanbul Elektrik Kesintisi Nasıl Çözülür?

Burada bulunan kesintiler ekiplerin olaya müdahale etmesi ile birlikte çözüme ulaşmaya başlanmaktadır. Ekipler ilk önce arızanın nereden kaynaklandığını bulmaktadır. Sonrasında işinde uzman kişiler belli başlı ayarlar yaparak elektriği geri getirmektedir. Sonrasında kesilen bölgedeki kullanıcılara elektrik hizmeti tam anlamıyla sağlanmaktadır.

İstanbul Elektrik Kesintisi Neden Oluşmaktadır?

Kesintilere bakıldığı takdirde çoğunlukla dönem dönem trafo çalışmaları süresince elektriklerin kesildiği görülmektedir. Bu kesintiler bazen kısa bazen çok uzun süreler boyunca sürebilmektedir. Çok şiddetli havalarda da elektrik kesintileri mevcut olmaktadır. Fırtına, yağmur ve bunun gibi sorunlar arttıkça elektriği veren kaynaklar etkilenmektedir. Bu sebepten dolayı ani bir yerde büyük ya da küçük çaplı kesinti süreçleri yaşanmaktadır.

İstanbul Elektrik Kesintisi Sorgulama

Anadolu ve Avrupa Yakası için farklı firmaların sorumlu olduğu İstanbul’un elektrik kesintilerini sorgulamak için tıklayınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir